Levoča oslávi výročie zápisu lokality Spišský hrad a pamiatky okolia do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO


Foto: Levoča oslávi výročie zápisu lokality Spišský hrad a pamiatky okolia do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO Foto: severovychod.sk

Levoča oslávi 30. výročie zápisu lokality Spišský hrad a pamiatky okolia do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V Bazilike sv. Jakuba v Levoči sa 30. novembra uskutoční o 18:00 hod. koncert. Významné výročie si mesto Levoča pripomenie aj vydaním novej nulovej bankovky. 

„Na koncerte pri príležitosti 30. výročia zaradenia mesta Levoča do UNESCO vystúpia organisti Miroslav Kopnický a Marek Vrábeľ, detský spevácky zbor Labuť pod vedením učiteľa levočskej Základnej umeleckej školy Milana Polláka a spevácky zbor Chorus Minor, ktorý vedie Mária Kamenická,“ informuje mesto Levoča.


Mesto sa po bankovkách s vyobrazením Baziliky Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči a budovy historickej radnice rozhodlo na ďalšej bankovke zobraziť dominantu Baziliky sv. Jakuba v Levoči – najvyšší neskorogotický krídlový oltár na svete z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Bankovka je identická s pravou eurobankovkou vrátane všetkých ochranných prvkov. Vyrobená je v limitovanom náklade 10-tisíc kusov zo stopercentného bavlneného papiera v nominálnej hodnote nula eur.

„Nie je určená do peňažného obehu a vďaka číslovaniu je každý kus tejto bankovky unikátom. Bankovku si môže verejnosť zakúpiť od 1. decembra 2023 v predajnej cene tri eurá za kus v Informačnej kancelárii mesta Levoča na Námestí Majstra Pavla 58 (budova kina),“ dodáva mesto Levoča.


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy