Majitelia psov vyjadrujú v petícii nesúhlas so zákazom zvierat v TANAP-e


Foto: Majitelia psov vyjadrujú v petícii nesúhlas so zákazom zvierat v TANAP-e Foto: Ilustračné - pexels.com

Majitelia psov nesúhlasia so zmenami, ktoré priniesol nový návštevný poriadok. Podľa dokumentu budú mať zvieratá od 15. decembra 2023 zákaz vstupu do mnohých oblastí Tatranského národného parku. Nesúhlas vyjadrujú ľudia v petícii s názvom Za povolenie vstupu v sprievode zvieraťa na územie Tanapu, ktorá má už viac ako 1 050 podpisov.

„My, majitelia psov, žiadame o zmenu 26 vyhlášky Okresného úradu Prešov o Návštevnom poriadku Tatranského národného parku a jeho ochranného pásma a to v prerokovaní zmien týkajúcich sa vstupu v sprievode so zvieraťom na územie Tatranského národného parku,“ vyjadruje v petícii autorka.

Verejnosť podpisom petície súhlasí s predošlými nariadeniami ako je vstup na vôdzke, ktorého porušenie môže byť pokutované. Nesúhlasia však s novovzniknutou diskrimináciou. Taktiež sú ochotní pristúpiť aj na iné návrhy ochrany prírody v tom prípade, že budú diskutované s verejnosťou aj s možnosťou pripomienkovať navrhované zmeny a bude sa brať do úvahy názor návštevníkov národného parku v súlade s ochranou prírody. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu