Ktorý je posledný deň odoslania zásielok v jednotlivých kuriérskych službách, aby prišli do Vianoc?


Foto: Ktorý je posledný deň odoslania zásielok v jednotlivých kuriérskych službách, aby prišli do Vianoc? Foto: Ilustračné - pexels.com

Objednávanie vianočných darčekov cez internet je v posledných rokoch veľmi obľúbené a hlavne pohodlné, a preto tento spôsob nákupov využíva mnoho z nás. Taktiež v tomto období zasielame vianočné a novoročné priania alebo balíky pre blízkych do rôznych kútov sveta. Kuriérske služby sa pred sviatkami každoročne zapotia a snažia sa, aby naše zásielky stihli prísť do Štedrého dňa.

Dôležitou radou, aby vám všetky balíky stihli doraziť do Vianoc, je objednávať ich v predstihu a nenechávať si to na poslednú chvíľu. Rovnako je to z odosielaním pohľadníc, pozdravov či balíkov. Ak si to predsa len necháte na poslednú chvíľu, pripravili sme si pre vás prehľad posledných dní odosielania zásielok v jednotlivých kuriérskych službách, aby stihli prísť do Vianoc.

Slovenská pošta

Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 18. decembra, pre listy 1. triedy je to utorok 19. decembra. V prípade balíkovej zásielky v rámci Slovenska je odporúčaný posledný termín 19. december. Zákazník môže podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom.

Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, preto by ste ich mali posielať v predstihu. Listové zásielky by mali byť podané najneskôr v piatok 15. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 14. decembra pre krajiny v EÚ. Informácie o zásielkách posielaných mimo EÚ nájdete TU.

GLS Slovakia

V kuriérskej spoločnosti GLS je posledným dňom podaja balíkov s garanciou doručenia do Vianoc v rámci Slovenska 19. december. Ako sa spoločnosť vyjadrila pre portál Prešovak.sk, doručenie balíkov podaných po tomto termíne nie je do Vianoc garantované. Spoločnosť vyzdvihuje a doručuje balíky až do 22. decembra. 


Balíky vyzdvihnuté dva dni pred Vianocami budú v rámci Slovenska doručované 27. decembra. Od 25. do 26. decembra budú všetky depá GLS zatvorené, vyzdvihnutie a doručovanie balíkov nebude realizované. Od 27. do 29. decembra bude vyzdvihovanie a doručovanie prebiehať v štandardnom režime. Balíky, ktoré budú vyzdvihnuté 29. decembra, budú v rámci Slovenska doručované 2. januára 2024.

Packeta 

Posledným dňom spoločnosti Packeta pre podanie na výdajnom mieste je 18. december, pre podanie v depe alebo prostredníctvom zvozov je to 19. december. Spoločnosť na svojej webovej stránke upozorňuje, že ak budú zásielky podané po odporúčaných termínoch, nastáva riziko, že nebudú do 24. decembra doručené. Utorok 19. decembra je posledný deň s možnosťou doručenia kuriérom priamo na adresu v rámci Slovenska. Jednotlivé termíny pre odovzdanie zásielky do zahraničia nájdete TU

DPD 

Spoločnosť upozorňuje, že zákazníci, ktorí chcú mať istotu, že balíky dorazia do Vianoc, by si ich odosielanie a objednávanie nemali nechávať na poslednú chvíľu. DPD doručí do Vianoc všetky zásielky, ktoré budú odovzdané na prepravu do 19. decembra. Spoločnosť má pripravné dostatočné kapacity na to, aby koncoročný nápor objednávok zvládla.

DHL Express

Spoločnosť DHL Express má posledné dni na exportné doručenie rozdelené podľa krajín. Ako uviedla spoločnosť, čo sa týka dovozu, to určuje krajina odoslania. Ak chcete, aby vaša zásielka prišla do Vianoc, v rámci Európskej únie posledný deň odoslania je 21. decembra, v rámci Európy mimo Európskej únie je to 20. decembra. Posledný deň odoslania do USA je do 19. decembra, do Kanady a Mexika a ďalších krajín je dátum do 15. decembra. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo