Vo Vysokých Tatrách mal okradnúť seniorov, kým bol u nich na návšteve. Žene mal tiež strhnúť retiazku z krku


Foto: Vo Vysokých Tatrách mal okradnúť seniorov, kým bol u nich na návšteve. Žene mal tiež strhnúť retiazku z krku Foto: pexels.com

Muž z obce Krížová Ves z okresu Kežmarok vo veku 48 rokov mal vo štvrtok 30. novembra kradnúť v jednej miestnej časti vo Vysokých Tatrách. Počas návštevy u staršieho manželského páru mal počas ich nepozornosti ukradnúť peniaze zo ženinej peňaženky.

Neskôr sa mal ponúknuť, že im pomôže s prenesením chladničky, počas čoho mal žene strhnúť retiazku aj s príveskom a z miesta ujsť. Obvodné oddelenie Policajného zboru vo Vysokých Tatrách páchateľa po jeho úteku vypátralo. Policajti zistili, že ide o muža, ktorý je podozrivý z páchania ďalších skutkov a aj v minulosti už bol trestne stíhaný. Škoda, ktorá vznikla seniorom zatiaľ nie je vyčíslená. 

„Na základe dôkaznej situácie bol páchateľ obvinený vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade zo zločinu krádeže. Nakoľko protiprávne konanie bolo spáchané na chránenej osobe, išlo o osobu vyššieho veku, obvinenému mužovi, ak sa vina pred súdom preukáže, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ doplnila informácie hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu