Neznámy muž prepadol 60-ročnú Sabinovčanku, žiadal od nej peniaze a ponúkal jej nemravné návrhy


Foto: Neznámy muž prepadol 60-ročnú Sabinovčanku, žiadal od nej peniaze a ponúkal jej nemravné návrhy Foto: Ilustračné/istock.com

V pondelok 4. decembra vo večerných hodinách prepadol neznámy muž 60-ročnú Sabinovčanku. K činu došlo na ulici Matice Slovenskej v Sabinove na chodníku pred bytovým domom. Páchateľ k žene pristúpil zozadu, strhol ju na zem, pričom jej zakrýval oči a ústa. Od ženy žiadal peniaze a dával jej nemravné návrhy.

„Našťastie jeden z obyvateľov bytového domu postávajúci na balkóne toto konanie videl a začal na muža kričať. Ten sa zľakol a utiekol preč. Sabinovčanka pri tomto útoku utrpela viaceré odreniny a modriny. Polícia sa prípadom začala okamžite zaoberať, v krátkom čase po čine bola zadržaná osoba podozrivá zo spáchania tohto trestného činu, išlo o 22-ročného muža z okresu Sabinov,“ informuje krajská hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Okresný vyšetrovateľ v Prešove v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, s podozrivým mužom vykonáva potrebné procesné úkony. Zákon pri zločine lúpeže, stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na tri až osem rokov.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu