Popradčan nesúhlasil s rozchodom so 16-ročnou priateľkou, mal ju odviezť za mesto a fyzicky napadnúť


Foto: Popradčan nesúhlasil s rozchodom so 16-ročnou priateľkou, mal ju odviezť za mesto a fyzicky napadnúť Foto: pexels.com

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vzniesol obvinenie voči 46-ročnému miestnemu mužovi zo zločinu obmedzovania osobnej slobody. S Popradčanom mala 16-ročná slečna ukončiť vzťah, čo mal muž odmietnuť akceptovať.

V nedeľu 10. decembra popoludní mal svoju bývalú priateľku donútiť nastúpiť do auta a odviezť ju za mesto, kde sa malo dievča pokúsiť ujsť, ale nepodarilo sa jej to. Následne ju mal muž previezť na iné miesto, kde ju mal fyzicky, ako aj slovne atakovať a vulgárne jej nadávať. Po tomto všetkom mal dievča nakoniec odviezť k nej domov.

Podľa polície slečne neboli spôsobené žiadne závažné fyzické zranenia. Policajti 46-ročného muža onedlho vypátrali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Ak sa Popradčanovi vina pred súdom preukáže, hrozí mu väzenie na tri až osem rokov.

„Ide o závažný skutok voči inej osobe, v tomto prípade dokonca voči len 16 ročnej dievčine. Vždy aj v tých pre nás ťažkých citových a napätých situáciách je nutné zvážiť trestnoprávne dôsledky nášho konania a taktiež dopad na osobu, ktorej sa naše konanie bezprostredne týka,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: