Od apríla si vodiči priplatia za osvedčenia o evidencií auta, ako aj za značky s evidenčným číslom


Foto: Od apríla si vodiči priplatia za osvedčenia o evidencií auta, ako aj za značky s evidenčným číslom Foto: pexels.com

Ako informuje portál tvnoviny.sk, od apríla 2024 si vodiči priplatia za vydanie osvedčenia o evidencií vozidla, ako aj za vydanie tabuliek s evidenčným číslom. Vydanie štandardnej tabuľky s evidenčným číslom bude po novom stáť 25 eur, čo je o 8,50 viac ako v súčasnosti.

Auto musí mať dve tabuľky, takže v celku zaplatíte 50 eur, namiesto doterajších 33 eur. Nové ceny budú mať aj zvláštne tabuľky, ktoré sa dávajú napríklad historickým autá. Po novom budú stáť 50 eur, zatiaľ čo teraz je to 33 eur. Rezort financií prišiel so zmenou cien aj pri elektronických žiadostiach, u ktorých sa zníži poskytnutá zľava.

Vodiči, ktorí budú chcieť mať tabuľku s EČV podľa svojho výberu si z pôvodných 331 eur priplatia takmer 200 eur, pretože od apríla to bude stáť rovných 500 eur. Zmení sa aj poplatok pri vydaní duplikátu značky, napríklad keď ju vodič stratí. Z pôvodného poplatku 66 eur sa zvýši na 100 eur. Výhodou týchto nových tabuliek je podľa dopravného inšpektorátu to, že si ich vodič môže prenášať aj na iné vozidlo, čo sa v minulosti nedalo spraviť. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo