Od 1.decembra nastanú zmeny v prešovskej MHD, pribudne aj nová linka 27


Foto: Od 1.decembra nastanú zmeny v prešovskej MHD, pribudne aj nová linka 27 Foto: imhd.sk

Od 1. decembra 2017 nastanú zmeny v cestovných poriadkoch mestskej hromadnej dopravy v Prešove, trasy liniek 11 a 42 sa zmenia, pribudne nová linka 27, linka 16 sa zruší.

Zmena trás liniek:

Linka 11
Trasa sa linky sa skracuje - z Rúrok bude premávať po doterajšej trase len po Veľkú poštu. Východiskovou zastávkou pre opačný smer trasy bude Divadlo Jonáša Záborského. Zmena trasy je vyvolaná požiadavkou verejnosti na premávanie štandardného 12-metrového autobusu na Rúrky, ktorý tu nahradí premávku midibusu. V úseku od Trojice na Terchovskú ulicu je táto linka nahradená novou linkou 27.

Rozsah premávky sa nemení. Na linke bude zachovaný celotýždenný 60-minútový interval medzi spojmi.

Linka 16
Táto linka sa ruší. V septembri zavedené spoje, ktoré cestujúcich vo Veľkom Šariši prepravovali k železničnej stanici, odkiaľ bolo možné pokračovať v ceste do Prešova vlakom, už nebudú premávať. Školský spoj, ktorý ráno zaisťuje spojenie Veľkého Šariša a Sídliska III však ostáva zachovaný.

Po zrušení tejto linky je možné medzi Veľkým Šarišom a Prešovom cestovať aj naďalej linkou 45, ktorej cestovný poriadok bude čiastočne upravený.


Linka 27
Nová linka obsluhovaná midibusom bude premávať na trase Terchovská - Škultétyho - Hlavná - Šafárikova - Hviezdna a späť s mierne odlišnou trasou cez Dilongovu a Vajanského ulicu. V úseku Trojica - Terchovská nahrádza pôvodný úsek linky 11 a súčasne preberá obsluhu Hviezdnej ulice namiesto linky 42. Novým vedením trasy získajú cestujúci z Hviezdnej priame spojenie s Hlavnou ulicou.

Linka bude premávať celotýždenne každých 60 minút. Pre vetvu na Terchovskú je to zachovanie doterajšieho štandardu, pre vetvu na Hviezdnu ide pre zmenu o výrazné zlepšenie obsluhy (doteraz sem autobus premával len každých 120 minút).

Linka 42
Trasa sa linky sa skracuje - z Borkúta bude premávať po doterajšej trase len po Veľkú poštu. Úsek trasy od Grešovej okolo nemocnice na Hviezdnu sa ruší. Obsluhu Hviezdnej ulice preberá nová linka 27 s vylepšeným intervalom.

Cestovný poriadok na úseku Veľká pošta - Borkút a späť sa nemení. Pripomíname, že pre výstavbu diaľnice je linka prechodne skrátená po zastávku Wilec hôrka, a to až do odvolania.

Ďalšie zmeny v cestovných poriadkoch:

Okrem liniek, ktoré menia trasu, sa zmenia cestovné poriadky aj niektorých ďalších liniek:

  • na linkách 7 12 14 17 22 24 28 29 34 35 41 a 45 budú niektoré spoje zmenené
  • na linkách 12 24 29 34 36 41 a 45 budú pridané nové spoje

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: imhd.sk