V nočných hodinách došlo v prešovskej firme k rozsiahlemu požiaru. Situácia je momentálne pod kontrolou


Foto: V nočných hodinách došlo v prešovskej firme k rozsiahlemu požiaru. Situácia je momentálne pod kontrolou
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Michal Vojtek, Palo Limpár

V piatok 15. decembra v nočných hodinách došlo v objekte firmy Fecupral s.r.o. na Jilemnického v Prešove k rozsiahlemu požiaru. Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na sociálnej sieti

„Vo firme sa v čase požiaru nachádzali traja zamestnanci, nedošlo k ich zraneniu. Z bezpečnostného dôvodu boli evakuovaní obyvatelia troch bytových domov v blízkosti firmy, išlo o 85 osôb.  Na miesto bol vyslaný vyšetrovateľ, aj znalec z kriminalisticko-expertízneho ústavu,“ dodáva polícia.

Ako informuje mesto Prešov na webovej stránke, mohutný požiar sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu ešte pred polnocou. Evakuácia obyvateľov bola vykonaná preventívne. Podľa dostupných informácií na mieste zasahovalo 46 hasičov s 28 kusmi techniky. Nasadené bolo množstvo techniky z okresu Prešov, susedných okresov a z Košického kraja.


„Na mieste je kontrolné chemické laboratórium, ktoré zabezpečuje pravidelné merania hodnôt ovzdušia. Hodnoty meraní sú aktuálne v poriadku. Na území mesta Prešov nie je potrebné používať ochranu dýchacích ciest (respirátor). Jilemnického ulica je uvoľnená pre motorové vozidlá, občania sa môžu vrátiť aj do okolitých firiem. Hasičská technika sa na vozovke už nenachádza,“ aktualizovalo mesto 16. decembra v ranných hodinách.

V prípade ďalších informácií budeme správu aktualizovať.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: