Popradskí mestskí policajti pomáhali počas silvestrovskej noci zachrániť ľudský život, stav osoby je vážny


Foto: Popradskí mestskí policajti pomáhali počas silvestrovskej noci zachrániť ľudský život, stav osoby je vážny Foto: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta

Hliadka Mestskej polície v Poprade bola počas silvestrovskej noci privolaná do podniku na sídlisku Západ, dôvodom bol kolaps osoby. Ako informuje mesto Poprad v príspevku na sociálnej sieti, privolaná hliadka zistila, že osoba je v bezvedomí a nedýcha.

Mestskí policajti Peter Maňák a Ľubomír Polák začali s resuscitáciou s použitím automatizovaného externého defibrilátora (AED). V pomoci pokračovali až do príchodu posádky RZP, ktorá osobu po stabilizovaní previezla do nemocnice.

„Chcem sa poďakovať chlapcom z Mestskej polície za úžasnú a profesionálnu spoluprácu pri záchrane a oživovaní mladého človeka. Od prvej pomoci, použitia AED a KPR, starostlivosti o nás na mieste v rámci ochrany našej bezpečnosti, čo nám videli na očiach, to nám pomohli. Ešte raz veľké ďakujem za profesionálny prístup a erudovanosť,“ poslal primátorovi mesta Poprad jeden z prítomných lekárov - záchranárov MUDr. Slavomír Kállay.


Primátor Andrej Danko poďakoval prítomným policajtom a doplnil, že ich v najbližších dňoch morálne i finančne ocení. „Som rád, že naša mestská polícia koná vždy tak, ako sa od nej očakáva, a to niečo navyše, čo chlapci pri svojej práci odvedú, môže zachrániť ľudský život,“ dodal.

Podľa našich informácií je zdravotný stav osoby vážny. V prípade bližších informácií budeme správu aktualizovať. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: