V Prešove bolo minulý rok uzavretých 503 manželstiev, svadobné zvony bolo najčastejšie počuť v septembri


Foto: V Prešove bolo minulý rok uzavretých 503 manželstiev, svadobné zvony bolo najčastejšie počuť v septembri Foto: Ilustračné - pexels.com

Minulý rok bolo v Prešove uzavretých 503 manželstiev, z toho 283 bolo cirkevných a 220 sa konalo na matričnom úrade. Najviac sobášov sa uskutočnilo v septembri, kedy sa prešovské svadobné sály ozývali zábavou až 95-krát. Medzi ďalšie obľúbené svadobné mesiace patril aj august (67), máj (60) a jún (60).

V Prešove uzavrelo manželstvo aj 33 cudzincov z Českej republiky, Macedónska, Ukrajiny, Nemecka, Poľska, Indie, Zimbabwe, Ruskej federácie, Švajčiarska, Írska, Bieloruska, Rumunska, Francúzska, Talianska, Thajska, Dánska, Brazílie, USA, Veľkej Británie a Rakúska. 

V roku 2023 sa v Prešove narodilo 2479 detí, 1242 chlapcov a 1237 dievčat, z tohto počtu sa narodilo až 33 dvojičiek. Obľúbené dievčenské mená boli Sofia, Tímea, Natália, Sára, Viktória, Ema, Nela a Eliška. Z chlapčenských kraľoval Tomáš, Oliver, Samuel, Michal, Šimon, Jakub a Filip. Objavili sa aj netradičné mená, napríklad Aisha, Lori, Amelly, Latife, Noura, Nazli, Miron, Deron, Levi, Sinan, Umud či Korado. 

Ako dodáva mesto Prešov na oficiálnej internetovej stránke, v knihe úmrtí matričného úradu bolo zapísaných 1388 úmrtí, bolo ich o 272 menej ako v roku 2022. Zomrelo 722 mužov a 666 žien. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: