Meteorológovia vydali viaceré výstrahy pre Prešovský kraj. Pozor na snehové jazyky či poľadovicu


Foto: Meteorológovia vydali viaceré výstrahy pre Prešovský kraj. Pozor na snehové jazyky či poľadovicu Foto: pixabay.com

Počasie nás dnes trochu prekvapí, čaká nás krátke oteplenie a objaví sa aj dážď. V prízemnej vrstve sa bude nachádzať chladnejší vzduch, dážď začne namŕzať a bude sa tvoriť nebezpečná poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal viaceré výstrahy pre okresy Prešovského kraja.

Pre okres Poprad platia výstrahy druhého stupňa pred vetrom na horách od stredy 17. januára 14:00 do štvrtka 18. januára 00:00 a výstrahy prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi (od stredy 11:00 hod. do štvrtka 6:00 hod.), vetrom (od stredy 10:00 hod. do štvrtka 3:00 hod.) a poľadovicou (od stredy 15:00 hod. do štvrtka 00:00 hod.).

Pre okres Kežmarok platia výstrahy prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi (od stredy 11:00 hod. do štvrtka 6:00 hod.), vetrom (od stredy 10:00 hod. do štvrtka 3:00 hod.) a a poľadovicou (od stredy 18:00 hod. do štvrtka 00:00 hod.). Pre okres Stará Ľubovňa a Levoča platia v rovnakom čase výstrahy prvého stupňa pred poľadovicou a pred snehovými jazykmi a závejmi platia v týchto okresoch do od stredy 11:00 hod. štvrtka 00:00 hod.

Pre okres Sabinov platia v rovnakom čase výstrahy prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, výstrahy pred poľadovicou platia od stredy 18:00 hod. do štvrtka 6:00 hod. Pre okresy Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Svidník, Medzilaborce, Stropkov a Bardejov platia od dnešného poobedia do štvrtka 6:00 hod. výstrahy prvého stupňa pred poľadovicou.


Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na internetovej stránke. Na cestách jazdite opatrne.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: