Mladiství chlapci prepadli 15-ročného chlapca a 58-ročného muža


Foto: Mladiství chlapci prepadli 15-ročného chlapca a 58-ročného muža Foto: ilustračné

Humenský vyšetrovateľ vzniesol včera 4.decembra 2017 obvinenie pre zločin lúpeže na 16-ročného a 17-ročného chlapcov z Medzilaboriec. Obvinená dvojica mala spolu s 13 ročným kamarátom prepadnúť 15.9.2017 na ulici v Medzilaborciach 15 ročného chlapca. K lúpeži došlo v čase okolo 21:15 h. Na chodníku na ul. A. Warhola stretli tam náhodne idúceho 15 ročného Medzilaborčana.

„Najstarší z trojice popýtal od neho peniaze a cigaretu, so slovami daj peniaze bo dostaneš. Keď im povedal, že im nič nedám tak ho fyzicky napadli. Chlapca chytili zozadu, držali ho a spoločne mu prehľadali vrecká, kde mu z nohavíc vybrali mobilný telefón. Ten mladší z obvinených hodil o zem, pričom došlo k jeho poškodeniu.Následne prepadnutého chlapca zhodili na zem kde doňho všetci traja kopali. Prepadnutý chlapec utrpel opuch na pravej strane tváre s ktorým lekárske ošetrenienevyhľadal a poškodením mobilného telefónu mu vznikla škoda vo výške najmenej 89,- Eur,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca KR PZ v Prešove.

Približne o 15 minút neskôr na tom istom chodníku na ul. A. Warhola Medzilaborciach stretli obvinení mladíci náhodne idúceho 58 ročného muža. Aj od neho pod hrozbou bitky pýtali cigaretu a peniaze. Keď im muž ukázal vrecka bundy a povedal, že cigarety nemá, tak ho starší z obvinených udrel päsťou do úst. Prepadnutý muž spadol na zem kde ho udrel aj druhý obvinený. Muž utrpel poranenie hornej pery z vnútornej strany úst, lekárke ošetrenie nevyhľadal. Starší z obvinených sa tohto času nachádza v ÚVV Košice, kde je umiestnený pre iný skutok. Mladší obvinený je stíhaný na slobode.Zdroj: KR PZ Prešov