V okrese Sabinov prišla do školy opitá učiteľka. Prečo nespáchala trestný čin a koľko nafúkala?


Foto: V okrese Sabinov prišla do školy opitá učiteľka. Prečo nespáchala trestný čin a koľko nafúkala? Foto: Ilustračné - pexels.com

V Červenej Vode pri Sabinove prišla do školy deti učiť opitá učiteľka, ktorá je aj riaditeľkou obecnej málotriedky. Dychová skúška u nej preukázala výsledok do jedného promile, a preto trestný čin nespáchala. Potrestať ju má starostka. Učiteľka tvrdí, že nebola opitá.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, čudné správanie si všimli rodičia, ktorí 18. januára priniesli deti do školy. Podľa jedného z rodičov z nej razil alkohol, a preto privolali policajnú hliadku, ktorá u nej vykonala dychovú skúšku. Riaditeľka v pondelok ráno po incidente riadne nastúpila do školy, no na vyučovanie prišla iba jedna žiačka, vyhlásila preto chrípkové prázdniny. 

V škole je len dva týždne

V škole učí len dva týždne, no obecní poslanci pred ňou starostku varovali, problémy s alkoholom mala mať aj v predchádzajúcej práci. Ako tvrdí portál tvnoviny.sk, školu navštevuje približne sedem žiakov. Riaditeľka učí štyri ročníky naraz v jednej triede a vypomáhať jej chodí ešte jedna kolegyňa.


Starostka chce túto málotriedku od nového školského roka zrušiť, no obecní poslanci sa o tom dozvedeli, až keď ministerstvo školstva bez ich súhlasu požiadala o jej vyradenie. „Je nesúhlas zastupiteľstva aj rady školy,“ vyjadril sa pre tvnoviny.sk poslanec obecného zastupiteľstva Erik Kazanovský. 

Poslanci a niektorí rodičia si myslia, že problémovú učiteľku starostka zamestnala zámerne, aby rodičia zobrali deti preč a vyriešila by sa situácia so zrušením málotriedky. Starostka má rozhodnúť, ako bude učiteľka a starostka v jednej osobe potrestaná, informuje portál tvnoviny.sk.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: