Mesto Prešov vodičom pripomína, že vjazd autom do pešej zóny je bez povolenia zakázaný


Foto: Mesto Prešov vodičom pripomína, že vjazd autom do pešej zóny je bez povolenia zakázaný Foto: Mesto Prešov

Vjazd áut do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením je zakázaný. Mesto Prešov žiada vodičov, aby rešpektovali dopravné značenie v centre mesta. Čas určený pre zásobovanie prevádzok, údržbu a obnovu objektov a na uskutočnenie rôznych podujatí na Hlavnej ulici v Prešove je stanovený od 5:00 hod. do 10:00 hod. Na vjazd motorovým vozidlom je potrebné využívať len asfaltovú časť,  odstavný pruh.

„Zastavenie motorovým vozidlom v zóne s dopravným obmedzením je povolené len na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené nastúpenie alebo na vystúpenie prepravovaných osôb alebo na urýchlené naloženie alebo na zloženie nákladu,“ uvádza mesto.

Pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony platí úplný zákaz vjazdu na ulice s porfýrovou dlažbou. Výnimku môžu takéto vozidlá dostať len v odôvodnených prípadoch na základe povolenia mestského úradu. Ide napríklad o inštaláciu a demontáž vianočnej výzdoby, havarijných stavov a iné. Vjazd do pešej zóny na hlavnej ulici je obmedzený z dôvodu poškodzovania dlažby.


Ťažké vozidla totiž poškodzujú dlažbu, jendotlivé kocky sa uvoľňujú a praskajú. Mimo zásobovacích hodín je do zóny s dopravným obmedzením možný vjazd len na základe povolenia vadeného Mestským úradom v Prešove. 

„Pešie zóny sú určené prioritne pre peších a keďže vozidlá v týchto lokalitách chodcov často ohrozujú a obmedzujú, je zámerom mesta Prešov vjazd motorových vozidiel obmedziť,“ dodáva mesto na internetovej stránke.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: