Ničivý požiar v Teriakovciach: Rodina s malým dieťaťom dnes prišla o strechu nad hlavou


Foto: Ničivý požiar v Teriakovciach: Rodina s malým dieťaťom dnes prišla o strechu nad hlavou Foto: Ilustračné foto/pexels.com

V obci Teriakovce v Prešovskom kraji dnes došlo k požiaru rodinného domu. Podľa informácií televízie JOJ plamene pohltili strechu, pričom zhorel aj osobný automobil. O strechu nad hlavou prišla mladá rodina s malým dieťaťom. Členovia hasičskej posádky museli pre silné zadymenie použiť autonómne dýchacie masky.

„Jednotka bola povolaná k požiaru rodinného domu, požiarom bola zasiahnutá strecha rodinného domu a prístrešok, v ktorom sa nachádzalo auto,“ uviedol pre TV JOJ riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Prešov Ľubomír Toďor.

K incidentu došlo v ranných rodinách, kedy v dome spali dvaja ľudia. Po tom, čo suseda zobudil intenzívny štekot psa, všimol si, že jeden z rodinných domov je v plameňoch. V čase príchodu hasičov sa obe osoby nachádzali už mimo obydlia.

Síce sa podarilo zabrániť rozšíreniu požiaru na okolité stavby, prístrešok s autom sa však nepodarilo zachrániť. Predbežné informácie zatiaľ nasvedčujú tomu, že požiar sa mohol začať šíriť spod prístrešku, kde stálo zaparkované vozidlo. Príčina požiaru je však momentálne v štádiu zisťovania.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu