V Prešove sa začína rekonštrukcia predstaničného priestoru: Ulice Košická a Masarykova budú čiastočne uzavreté


Foto: V Prešove sa začína rekonštrukcia predstaničného priestoru: Ulice Košická a Masarykova budú čiastočne uzavreté Foto: Mesto Prešov

V pondelok 26. februára sa začínajú stavebné práce na predstaničnom priestore v Prešove. Medzi autobusovou a železničnou stanicou budú platiť dopravné obmedzenia. Zámerom mesta je odstrániť havarijný stav a zatekanie podchodu medzi autobusovou a železničnou stanicou. 

„Aby realizácia tejto investície obmedzila dopravu v čo najmenšej možnej miere, budú ulice Košická a Masarykova v predstaničnom priestore čiastočne uzavreté. Stavebné práce budú realizované v uzatvorených ľavých jazdných pruhoch v oboch smeroch jazdy (vnútorné jazdné pruhy) a cestná premávka bude v oboch smeroch presmerovaná do voľného pravého jazdného pruhu (vonkajšie jazdné pruhy),“ uvádza mesto.

Mesto z dôvodu rekonštrukcie žiada vodičov o trpezlivosť, zvšenú opatrnosť, rešpektovanie dočasného dopravného značenia a umožnenie výjazdu vozidiel verejnej dopravy zo zastávky MHD Železničná stanica v oboch smeroch.


Zhotoviteľom tohto diela je na základe verejného obstarávania spoločnosť INTERBAU, s.r.o. Celkové náklady sú na základe zmluvy o dielo vo výške 724 787,95 eur. Uvádza to mesto Prešov na oficiálnej internetovej stránke.

Ako uvádza Prešovčan Tomas Burger v príspevku na sociálnej sieti, práce potrvajú len dva mesiace. Druhá etapa stavby má začať v polovici apríla a potrvá do polovice augusta. Pre autá bude úsek bezproblémový, diskomfort podľa neho pocítia cestujúci MHD, najmä v smere na Sekčov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu