Počas februára nás prekvapili mimoriadne vysoké teploty. Vráti sa ešte zima?


Foto: Počas februára nás prekvapili mimoriadne vysoké teploty. Vráti sa ešte zima? Foto: pexels.com

Tohtoročný február sa pravdepodobne zapíše ako najteplejší v histórii. Na území Slovenska môžeme pozorovať vysoké teploty a taktiež nedostatok snehu, pre ktorý museli niektoré lyžiarske strediská ukončit prevádzku. Čaká nás v najbližších dňoch ešte zima?

Ako informuje Peter Minárik z portálu iMeteo.sk, vo štvrtok 29. februára sa definitívne končí obdobie meteorologickej zimy a od piatka začína meteorologická jar. Počasie bude aj posledné zimné dni na február extrémne teplé, teploty budú dosahovať od 11 do 18 stupňov Celzia. 

„K zmene nedôjde ani v prvej polovici marca. Vývoj počasia nad Európou naznačuje, že budeme pod vplyvom oblasti vysokého tlaku vzduchu, ktorý prinesie na naše územie stabilné, slnečné a suché počasie,“ uvádza Peter Minárik.

Predbežná vyhliadka na druhú polovicu marca naznačuje, že teplé počasie na našom území by malo pokračovať. Ako dodáva Peter Minárik na portáli iMeteo.sk, vpád chladného vzduchu, ktorý by na naše územie priniesol návrat mrazov alebo sneh, sa neočakáva. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo