Mladá prešovská modelka Lucia zomrela po dvoch rokoch v kóme. O prevoz z USA sa pokúšali do poslednej chvíle


Foto: Mladá prešovská modelka Lucia zomrela po dvoch rokoch v kóme. O prevoz z USA sa pokúšali do poslednej chvíle Foto: gofundme.com

V pondelok 26. januára zomrela 31-ročná Lucia z Prešova. Venovala sa modelingu a momentálne žila v Amerike. V deň 29. narodenín sa jej život náhle obrátil naruby. Lucia v noci 1. apríla 2021 skolabovala a dostala zástavu srdca, čo spôsobilo, že jej do mozgu prestal prúdiť kyslík. To viedlo k vážnemu poškodeniu mozgu. Lucia bola od tohto momentu vo vegetatívnom stave. Na sociálnej sieti o tom informovala jej kamarátka Cherish. 

Po nešťastnej udalosti spomínaná kamarátka založila zbierku, ktorej cieľom bolo dostať Luciu cez Air Ambulance z Dallasu naspäť na Slovensko, kde by mohla byť so svojou rodinou a podľa slov kamarátky by taktiež dostala lepšiu lekársku starostlivosť ako v Amerike. 

„Prebrala sa z kómy, ale lekári sa bohužiaľ domnievajú, že zostane vo vegetatívnom stave, pretože došlo k príliš veľkému poškodeniu mozgu. Celá Luciina rodina žije na Slovensku a chceli by sme ju poslať domov, kde by dostala náležitú lásku, starostlivosť a podporu, ktorú si zaslúži,“ vyjadrila sa Cherish.

Lucia bola prevezená do domova dôchodcov, ktorý pre nedostatočné poistenie nebol najlepším miestom pre jej starostlivosť a podľa slov kamarátky došlo k nedbanlivosti. Ako ďalej uviedla pri zbierke, Lucia pomohla komukoľvek bez ohľadu na situáciu a Cherish jej preto chcela pomôcť dostať ju domov, späť na Slovensko.


Vzhľadom na Luciin zdravotný stav bol prevoz cez Air Ambulance jediný spôsob, ako by sa mohla dosť na Slovensko, pretože pri sebe potrebovala celý lekársky tím. Cieľom zbierky bolo vyzbierať 120-tisíc dolárov. 

Po takmer troch rokoch od nešťastia informovala Luciina rodina o tom, že 26. januára 2024 Lucia svoj boj o život prehrala. „Bola pre nás všetkých slnkom, ktoré rozžiarilo každý deň. Jej život bol plný zážitkov a zábavy, ktoré milovala. Svoje srdce otvorila svetu a svet si ju zamiloval. Teraz sa stáva naším anjelom, ktorý nás bude chrániť z neba. Chceli by sme vyjadriť úprimnú vďaku všetkým, ktorí sa o Lucku starali a boli jej oporou,“ uviedla rodina.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu