Správa TANAP-u pripravuje novú pracovnú skupinu pre krízový manažment medveďa hnedého


Foto: Správa TANAP-u pripravuje novú pracovnú skupinu pre krízový manažment medveďa hnedého Foto: pexel.com – Vincent M.A. Janssen

Správa Tatranského národného parku pripravuje novú pracovnú skupinu pre krízový manažment medveďa hnedého. Počas tohto týždňa sa v Tatranskej Lomnici konalo pracovné stretnutie zástupcov Správy TANAP-u a Štátnej ochrany prírody SR s poľovnými hospodármi pôsobiacimi v kompetenčnom území Tatranského národného parku v Liptovskom Mikuláši.

Počas stretnutia viedli diskusie ohľadom toho, čo by mal priniesť Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého v SR z dielne ministerstva životného prostredia v praxi. Na stretnutí sa zúčastnili aj predstavitelia samospráv, okresných úradov, včelárov či chovateľov hospodárskych zvierat.

„Zámerom stretnutia bolo vytvoriť pracovnú skupinu pre krízový manažment medveďa hnedého v najstaršom národnom parku na Slovensku a v jeho kompetenčnom území,“ uvádza Správa Tatranského národného parku na sociálnej sieti.


Tá by mala vytypovať problémové lokality a koordinovať jednotlivých aktérov pri napĺňaní manuálu, ktorý určuje postupy pri riešení nebezpečných situácií spojených s priamymi alebo nepriamymi rizikami v súvislosti s ohrozením majetku, zdravia a života ľudí pri výskyte medveďa hnedého v intraviláne miest a obcí. 

„Zástupcovia zásahového tímu pre medveďa hnedého, ktorý pôsobí pod gesciou Štátnej ochrany prírody SR, zároveň oboznámili poľovných hospodárov s detailmi uplatňovania tohto dokumentu v praxi,“ dodáva Správa TANAP-u v príspevku.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: