Stropkovčania, buďte obozretní: Podvodníkov v uliciach mesta pribúda


Foto: Stropkovčania, buďte obozretní: Podvodníkov v uliciach mesta pribúda Foto: Facebook

Občania Stropkova i Svidníka sú stále v strehu. Po okolí sa im totiž už istý čas potulujú podozriví predavači s drogériou a je ich čoraz viac. Podvodníkov nielen na internete, ale aj v uliciach mesta pribúda.

„Po meste sa pohybuje obchodník z východu. Ponúka výhodné, vraj pravé parfémy. Prosíme vás o zvýšenie pozornosti, hlavne ak uvidíte dotyčného pána hovoriť so seniormi. Tí by mohli kúpou kvalitného produkt prísť o časť svojich úspor,“ upozornil Stropkovčan Maroš na sociálnej sieti už pred pár dňami.

Pridávajú sa však postupne aj ďalší, ich skúsenosti sa rôznia. Zhodujú sa však v tom, že takýchto podvodníkov v regióne je viacero, malo by vraj ísť o ruských predajcov. Doteraz sa po okresných mestách v kraji pod Duklou prevážali biele alebo čierne „podozrivé“ autá, ktoré môžu mať anglické značky.

Dotyční sa však oklamať nenechali, o podivné parfémy preto záujem nemali. Obchodná inšpekcia radí nakupovať drogériu v obchodných reťazcoch, overených predajniach a odporúčajú aj vyhýbať sa pouličnému predaju a trhoviskám.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: