Stropkovčanom hrali v srdci nestarnúce Duchoňove hity


Foto: Stropkovčanom hrali v srdci nestarnúce Duchoňove hity Foto: Mesto Stropkov

Michalovce, Vranov nad Topľou, Kežmarok, ale aj Stropkov. Na srdci mi hraj je príbeh o Duchoňovi, ktorý je venovaný jeho pamiatke. Aj Stropkovčanov dojal až k slzám. Už prvé predstavenie muzikálu bolo vypredané.

Sľubovalo kultúrny zážitok z programu vychádzajúceho z veselého a nie celkom poznaného životného príbehu veľkej ikony. Pre veľký záujem museli organizátori pridať i ďalší termín. „Bola radosť byť toho súčasťou,“ uviedlo kultúrne oddelenie mesta.

O spevákovi Karolovi Duchoňovi sa dodnes hovorí ako o fenomenálnom bohémovi s „nesmrteľnými“ hitmi vďaka nezameniteľnému hlasu a charizmatickej osobnosti. V divadelnej sále kultúrneho strediska mesta Stropkov zazneli najväčšie hity legendy, ktoré sú pre mnohých nezabudnuteľné. Zazneli piesne ako V dolinách, Hrám či S úsmevom.


V zaplnenej sále počas dvoch predstavení nechýbali slová režiséra Karola Vosátka, vyznanie Duchoňovej dcéry i hercov Martina Gyimesiho a Karola Csina, dialógmi ho doplnili Peter Trník ako anjel a Dušan Cinkota ako Karol.

„Aj keď neviem nič, len nosiť piesne, chcel by som spievať pre všetkých pokým ma budú počúvať. A možno aj dlhšie,” zazneli slová Karola Duchoňa v dokumente RTVS. „Bol to neskutočný zážitok, chvíľami smiech a chvíľami slzy,“ vyjadrila sa Stropkovčana Ľubica o koncerte v Stropkove.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: