Starý most nad železnicou v Štrbe nahradí nový. Prešovská župa do prác investuje 3,2 milióna eur


Foto: Starý most nad železnicou v Štrbe nahradí nový. Prešovská župa do prác investuje 3,2 milióna eur Foto: Prešovský samosprávny kraj

Prešovský samosprávny kraj spúšťa významnú investičnú akciu. Vyše 90-ročný most spájajúci Štrbu s miestnou časťou Tatranská Štrba bude kompletne zbúraný, nahradí ho nové premostenie. Prešovská župa do projektu investuje 3,2 milióna eur. Nový most aj s chodníkmi by mal byť postavený do novembra tohto roka, postaví ho firma Strabag. 

„Obec Štrba potrebuje dopravné prepojenie, ktoré bude bezpečné a kvalitné, a preto prostriedky, ktoré kraj na tento účel vyčlenil, budú určite použité účelne a efektívne. Zatiaľ sú to úverové zdroje, avšak po vyhlásení výzvy a schválení na Rade partnerstva na to použijeme európske štrukturálne fondy. Aj keď investícia prinesie viaceré obmedzenia, obchádzky i výluky, verím, že s trpezlivosťou a pochopením situáciu zvládne aj verejnosť a motoristi,“ ozrejmil predseda PSK Milan Majerský.

Pôvodný most, ktorý bol vybudovaný ešte v roku 1932, sa bude demolovať zvrchu, následne rezať a odoberať žeriavmi. Odstránia sa podporené konštrukcie spod starého mosta a založí sa spodná stavba nového mosta. Nasledovať bude debnenie, vystužovanie aj betonáž, neskôr osadenie oceľovej nosnej konštrukcie a výstavba mostných kužeľov. V rámci prác sa opraví aj priľahlý úsek cesty tretej triedy a vybudujú sa nové chodníky pre peších i verejné osvetlenie.

„V úseku novovybudovaného mostného objektu sa pritom zrealizuje aj nové trakčné vedenie ŽSR. Počas naplánovaných stavebných prác dôjde v úseku k presmerovaniu dopravy z cesty III/3060 v mieste mosta na dočasnú obchádzkovú trasu po ceste III/2343 cez obec Lučivná, ako aj k obmedzeniam na železničnej trati,“ dodáva kraj na internetovej stránke.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: