František Oľha sa stretol s majsterkami Slovenska, ktoré prepísali históriu prešovského ženského hokeja


Foto: František Oľha sa stretol s majsterkami Slovenska, ktoré prepísali históriu prešovského ženského hokeja Foto: Mesto Prešov

Primátor Prešova František Oľha zagratuloval na pôde radnice prešovským hokejistkám k historickému úspechu. Tie v sobotu 9. marca potvrdili celkové víťazstvo v Slovenskej ženskej hokejovej lige, a stali sa tak majsterkami Slovenska. O stretnutí informovalo mesto.  

Titul získali po prvýkrát v takmer 30-ročnej histórii fungovania Ženského hokejového klubu 2000 – Šarišanka Prešov. Prešovským hokejistkám sa podarilo vyhrať ligu bez jedinej prehry.

„Je pre mňa cťou, že nás prišli na radnicu navštíviť majsterky Slovenska v ženskom hokeji. Zároveň, ako Prešovčan, pociťujem obrovskú hrdosť, že si tento titul naozaj tvrdo vybojovali práve ženy z metropoly Šariša,“ uviedol prešovský primátor. 

Ako ďalej spomenul, len prednedávnom v Prešove ocenili najúspešnejších športovcov v ankete Športovec roka, pričom cena za reprezentáciu mesta putovala aj hokejistke Tatiane Blichovej. Počas oceňovania vyjadril podporu celému tímu, ktorý vtedy ešte len čakal rozhodujúci zápas.  


„Verím, že túto podporu cítili a premenili ju na svoj veľký tromf. Zároveň sme nedávno s mestskými poslancami odhlasovali našu kandidatúru na titul Európskeho mesta športu. Tento úspech našich hokejistiek vnímam ako ďalší dielik do veľkej skladačky dôvodov, prečo je Prešov naozaj ideálnym adeptom na tento prestížny titul,“ doplnil primátor Prešova. 

Kapitánka ŽHK 2000 – Šarišanka Prešov Heidi Strompf uviedla, že dievčatá si hru na ľade užívali a konečné víťazstvo je ich spoločným úspechom. Zlato sme vyhrali prvýkrát a verím, že aj to bude mať vplyv na to, aby bol Prešov vnímaný ako športové mesto. Vždy tu bol obľúbený futbal, hádzaná aj hokej. Obrovskou pomocou je aj investícia do športovej infraštruktúry, za ktorú sme veľmi vďačné. Ak máte kvalitné zázemie, bojuje sa o titul oveľa lepšie,“  povedala Heidi Strompf.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: