Vo veku 68 rokov náhle zomrel lekár a mestský poslanec Peter Bandura. Len teraz oslávil narodeniny


Foto: Vo veku 68 rokov náhle zomrel lekár a mestský poslanec Peter Bandura. Len teraz oslávil narodeniny Foto: Facebook/Peter Bandura

Vo veku 68 rokov v nedeľu 17. marca náhle zomrel lekár a prešovský mestský poslanec Peter Bandura. Bol mestským poslancom za volebný obvod č. 2 (Sídlisko II, Kalvária, Kamenná baňa, Wilec hôrka, Borkút, Kyslá Voda, Cemjata, Vydumanec) a členom Komisie MsZ mesta Prešov pre dopravu, strategický rozvoj a informatizáciu.

„Prešovčania ho poznali ako špičkového odborníka, vynikajúceho chirurga s empatickým prístupom, ktorý pomáhal pacientom nielen z Prešova, ale z celého regiónu. Venoval sa aj orientálnej medicíne a akupunktúre. Svoje 68. narodeniny oslávil len nedávno, 12. marca,“ spomína mesto Prešov.

Vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pracoval ako chirurg v Prešove, ale jeho skúsenosti a nadšenie pre medicínu ho zaviedli aj do zahraničia.  V rokoch 1989 až 1991 pôsobil ako expert na chirurgiu v rámci medzinárodnej kooperácie v Tunisku. Dvakrát bol na stáži vo Francúzsku, v rámci postgraduálneho vzdelávania v Centre laparoskopickej chirurgie v Bordeaux vo Francúzsku v rokoch 1993 a 1994. 

„Absolvoval aj štúdium tradičnej orientálnej medicíny a vietnamskej medicíny na francúzskom inštitúte École de médecines traditionnelles orientales. Venoval sa tiež otázkam bezpečnosti pacientov a možnostiam integratívnej medicíny v našich podmienkach. Česť jeho pamiatke,“ dodáva mesto na sociálnej sieti.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: