Posledné sekundy roka 2017 odpočítalo na Hlavnej ulici 6000 Prešovčanov


Foto: Posledné sekundy roka 2017 odpočítalo na Hlavnej ulici 6000 Prešovčanov Foto: Mesto Prešov

Na Hlavnú ulicu prišlo 6000 Prešovčanov, spoločne s primátorkou odpočítali posledné sekundy starého roka. Oblohu nad Prešovom následne ožiarila farebná žiara desaťminútového ohňostroja.

„Bol to dobrý rok. Rok, v ktorom sme si V centre Prešova vítali Nový rok tisíce ľudímnohými podujatiami pripomenuli 770. výročie prvej písomnej zmienky, rok kedy sa nám podarilo získať mnoho financií na projekty, rok kedy sa nám podarilo naštartovať dopravu, kedy sa rozbehla výstavba diaľnice D1 a pokročilo sa aj pri začatí budovania rýchlostnej cesty R4. Do roku 2018 prajem všetkým pevné zdravie, veľa síl a veľa splnených plánov,“ zapriala Prešovčanom primátorka Andrea Turčanová.

Od 22. hodiny, z pódia začali znieť tóny kapely Akustika. Hodinový prúd zmesi karibského reggae a slovenského folklóru baviacich sa ľudí  rozohrial. Skupina Heľenine oči Prešovčanov udržala v dobre nálade do polnoci. Silvestrovskú noc skupina Heľenine oči využila na krst svojho najnovšieho CD s názvom Vajco. Situácia v meste bola pokojná, prešovská mestská polícia nezaznamenala žiadne incidenty.Zdroj: Mesto Prešov