Prešovský krasokolčuliarsky klub Kraso oslávil 50. výročie založenia


Foto: Prešovský krasokolčuliarsky klub Kraso oslávil 50. výročie založenia Foto: Mesto Prešov

Pri príležitosti osláv existencie klubu jeho predsedníčke Helene Zamborskej odovzdala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ďakovný list a pamätnú mincu. Členovia klubu jeho 50. výročie založenia oslávili stretnutím na ľade, kde sa exhibičnými jazdami predstavili viaceré nádeje tohto športu. V rodinnej atmosfére si pripomenuli najdôležitejšiu históriu klubu a najvýznamnejšie úspechy svojich členov.

V roku 1967 nadšenci Krasošportu založili krasokorčuliarsky oddiel pri TJ Štadión Prešov. Základňu získali v čerstvo otvorenom krytom zimnom štadióne Pod Klaváriou. Neskôr pôsobili pod hlavičkou TJ OÚNZ a 18. novembra 1991, keď  sa zaregistrovali ako samostatný právny subjekt, vzniká krasokorčuliarsky klub Kraso.

Od vzniku krasokolčuliarskeho klubu sa prešovskí krasokolčuliari zameriavajú na prípravu mládeže. Významný bol pre klub rok 1970 keď celý Prešov žil Majstrovstvami ČSSR v krasokorčuľovaní a tancoch na ľade, z ktorých si odniesol medaily. Odvtedy bol Prešov niekoľkokrát dejiskom majstrovstiev Československa, neskôr Slovenska. Zdroj: Mesto Prešov