Muž bez vodičského oprávnenia narazil v okrese Kežmarok do mosta. Z miesta odišiel, auto tam nechal


Foto: Muž bez vodičského oprávnenia narazil v okrese Kežmarok do mosta. Z miesta odišiel, auto tam nechal Foto: pixabay.com

V utorok 2. marca večer viedol 41-ročný muž auto v smere z Krížovej Vsi do Spišskej Belej. Na moste ponad rieku Poprad narazil do zábradlia, auto sa stalo nepojazdným, a tak z miesta odišiel. Neskôr sa na miesto vrátil, policajná hliadka ho podrobila kontrole. 

„Lustráciou bolo zistené, že vodič viedol vozidlo aj napriek tomu, že má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel s platnosťou až do januára 2025. Nakoľko vodič javil známky požitia alkoholických nápojov bol podrobený dychovej skúške, výsledok presiahol 1,9 promile,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

To, či vodič požil alkoholické nápoje pred jazdou alebo až neskôr, bude skúmať znalec z odboru zdravotníctva a farmácie, odvetvie súdne lekárstvo. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku obvinený z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

„Ak sa skúmaním preukáže, že vodič požil alkoholické nápoje ešte pred jazdou, bude mu vznesené obvinenie aj z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ dodáva hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: