Novinky zo stavby Futbal Tatran Arény: Ako pokračujú práce na štadióne?


Foto: Novinky zo stavby Futbal Tatran Arény: Ako pokračujú práce na štadióne? Foto: 26. marec 2024

Spoločnosť Futbal Tatran Aréna opäť informuje o aktuálnej situácii na štadióne v Prešove. Celý komplex, predovšetkým hlavná tribúna, energoblok, tribúny B,C a D, sú aktuálnou náplňou práce stavbárov, vedených generálnym dodávateľom stavebných práv. 

Na štvrtom nadzemnom podlaží tribúny A, teda na hlavnom objekte stavby, sa vykonávajú debniace, armovacie a betonárske práce monolitických konštrukcií. Okrem toho tam prebiehajú aj murovacie práce deliacich konštrukcií, činnosti na vodovodných a kanalizačných rozvodoch, ako aj na rozvodoch kúrenia, vzduchotechniky a pripravujú sa rozvody elektroinštalácií.

„Do výroby boli zadané konštrukcie hlavnej tribúny a hlavná oceľová konštrukcia zastrešenia. Na objekte energobloku sa okrem iného pracuje na betonáži stropnej konštrukcie. Na zvyšných troch tribúnach sa realizuje tmelenie a škárovanie PREFA konštrukcií. Chystá sa tiež opláštenie tribún,“ uvádza spoločnosť v príspevku.

Práce prebiehajú aj na vstavkách, teda podtribúnových objektoch a na parkovisku Čapajevova. Na tomto parkovisku prebehli po kompletnom vývoze uskladnenej škáry a zeminy hutniace práce a boli vykonané skúšky únosnosti podložia. Vzhľadom na nevyhovujúce výsledky skúšok sa prehodnocuje skladba konštrukčných vrstiev.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: