Po tragickom výbuchu plynu v Prešove zostali iba základy bytovky. Prešovčania by tam chceli pamätník


Foto: Po tragickom výbuchu plynu v Prešove zostali iba základy bytovky. Prešovčania by tam chceli pamätník

Pred niekoľkými rokmi došlo k výbuchu plynu v jednom z bytov v dvanásť poschodovej bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove. V súčasnosti z nej zostali iba základy, ktoré obyvateľom pripomínajú strašnú tragédiu. Aj preto volajú po výstavbe pamätníka.

Túto žiadosť vyjadrili na sociálnom médiu. „Je to smutné, no veľká tragédia. Miesto zarastá burinou. Súhlasím, aspoň nejaké miesto na zapálenie sviečky,“ napísal používateľ platformy. S týmto názorom súhlasí väčšina diskutujúcich, keďže zverejnili podobné komentáre.

Mesto však nemá kompetenciu takýto pamätník zriadiť. Tvrdí to iný používateľ sociálneho média. „Je to v súkromnom vlastníctve bývalých vlastníkov starej bytovky. Mesto nemá možnosť ako sa o to postarať,“ uviedol. Dodal, že kedysi tam bol plot, ktorý zabezpečoval bezpečnosť.

Miesto tragédie však zrejme čaká úplne iný osud. „Tie základy zrejme pôjdu preč. Má sa tam postaviť 5-poschodová bytovka pre tých, ktorí sa túžia vrátiť na to isté miesto, a myslím si, že už aj objednali tie byty,“ napísal ďalší z diskutujúcich. Používateľka média však poznamenala, že pamätná tabuľa by mohla byť osadená na vchod novej bytovky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: