VIDEO: Na diaľnici v okrese Prešov sa zrazili dva kamióny, jeden začal horieť


Foto: VIDEO: Na diaľnici v okrese Prešov sa zrazili dva kamióny, jeden začal horieť Foto: Jozef Džany

Vo štvrtok 11. apríla približne o 13:00 hod. došlo k dopravnej nehode na diaľnici D1 v smere z Hendrichoviec do Popradu. Úsek je aktuálne neprejazdný, obchádzka vedie cez Hendrichovce, Bertotovce a Chminiansku Novú Ves.

„Na diaľnici D1 v smere Prešov – Poprad došlo k dopravnej nehode dvoch kamiónov. V dôsledku zrážky začalo jedno z vozidiel horieť. Jeden z vodičov bol na mieste podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny, druhý vodič bol prevezený do nemocnice, nakoľko utrpel zranenia. Na mieste sú všetky záchranné zložky,“ uviedla pre Prešovak.sk krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Facebook/Polícia SR – Prešovský kraj

Na miesto bolo vyslaných osem príslušníkov HaZZ z Hasičských staníc Beharovce a Prešov so štyrmi kusmi hasičskej techniky. „Požiar je momentálne lokalizovaný. Diaľnica je počas zásahu uzatvorená v oboch smeroch,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby k dopravnej nehode vyslalo dve ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci. Ako informuje hovorkyňa Petra Klimešová, záchranári po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Prešove 29-ročného muža s viacerými poraneniami a popáleninami. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: