Spievankovo zabavilo stropkovské deti


Foto: Spievankovo zabavilo stropkovské deti Foto: Facebook/Kultúra Stropkov – oficiálna stránka

Stropkovom sa rozozvučali známe filmové hity zo Spievankova. Hudba, spev a tanec v prevedení alternatívnych hercov Simony Fedorkovej a Petra Szollosa potešili najmenších a preniesli ich do obľúbeného rozprávkového sveta.

Spievankovo urobilo radosť deťom aj ich rodičom. Veď kto by nepoznal dlhoročný repertoár z dielne hlavnej protagonistky Márie Podhradskej? Hoci do Stropkova neprišla, napriek tomu bolo podujatie rovnako vydarené. S hudobným partnerom Richardom Čanakym momentálne vystupujú oddelenie.

„Spievanka a Zahrajko sú postavičky, ktoré navždy zostanú priateľmi a budú nám vždy pripomínať, ako by mali vyzerať ideálne vzťahy. Vždy boli o láske k hudbe a láske k deťom. Žijeme však v reálnom svete, kde sú aj nezhody, hnev, krivdy a nedorozumenia,“ vysvetľuje situáciu na Facebooku svojim priaznivcom. V Stropkove sa tešili z programu Zázračný poklad. „Každá krajina ukrýva tajomstvo. Spievankovo nie je výnimkou,“ píšu herci o tomto predstavení.

Hľadali zázračný poklad

„Spev, humor, mnoho zaujímavých ponaučení a detskú radosť priniesla do Stropkova známa dvojica Spievanka a Zahrajko. V divadelnej sále Kultúrneho strediska v piatok podvečer rozohrali nádherný príbeh o zázračnom poklade. Tento poklad Spievanke a Zahrajkovi pomohli hľadať aj ich kamaráti netopier, krtko, čmeliak a ďalší. Nakoniec všetci zistili, že najväčší poklad je aj tak v našich srdciach – láska, pomoc iným a priateľstvo,“ zhodnotilo kultúrne oddelenie v Stropkove na sociálnej sieti Kultúra Stropkov – oficiálna stránka.

Muzikál Máša a medveď už čoskoro

Spievankovo nie je prvým zaujímavým vystúpením pre deti v Stropkove, mesto pravidelne navštevujú viacerí detskí interpreti pri rôznych príležitostiach. Nedávno potešila Stropkovčanov svojím vystúpením aj manželská dvojica Smejko a Tanculienka, Tárajko a Popletajka, Bojko a Zmrzlinka, Dúhalka, Jaroš či Fíha Tralala a ďalší. Okrem toho sú tam časté detské divadelné predstavenie a premietanie rozprávok v kine. 25. mája si môžu Stropkovčania vychutnať aj muzikál Máša a medveď, na ktorý už netrpezlivo čakajú.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: