V centre Prešova pribudli ďalšie zdieľané kolobežky. Pravdepodobne dôjde aj k nárastu zdieľaných bicyklov


Foto: V centre Prešova pribudli ďalšie zdieľané kolobežky. Pravdepodobne dôjde aj k nárastu zdieľaných bicyklov Foto: pexels.com

Občiansky aktivista Peter Mocák informoval v príspevku na sociálnej sieti o tom, že po Bolt Foode sú pre Prešovčanov k dispozícii aj Bolt kolobežky. Počet je zatiaľ nižší, no podľa Petra je to zlepšenie dostupnosti zdieľanej dopravy, nakoľko v Prešove bola k dispozícii len značka Tier. 

„Každá konkurencia je vítaná, najmä pre zákazníkov. Ešte čakáme, či dôjde k nárastu zdieľaných bicyklov od spoločnosti Antik. Jazdite prosím ohľaduplne voči iným účastníkom cestnej premávky,“ dodáva v príspevku občiansky aktivista Peter Mocák. 

Ako pod príspevkom upozornil Prešovčan Michal, jazda na Bolt kolobežkách je zatiaľ možná len v širšom centre mesta. Aktivista Tomáš Burger reagoval, že najpravdepobnejšia verzia tohto obmedzenia je nábeh služby, ktorá sa pravdepodobne čoskoro rozšíri aj na iné územia.

Prešovčania sa dostanú do kontaktu aj s novými bezpečnostnými opatreniami, napríklad testy na odhalenie jazdy vo dvojici, prevencia jazdenia šmykom či kognitívny test schopností. Jeho úlohou bude zabrániť jazdám pod vplyvom alkoholu a prístupný bude v exponovaných časoch, kedy je pravdepodobnosť jazdy pod vplyvom alkoholu najväčšia. 

„Obyvateľov Prešova možno milo prekvapí aj nová funkcia založená na senzoroch kolobežiek, ktoré zisťujú, či je stroj vo vzpriamenej polohe. Ak nie je a všímavý okoloidúci kolobežku zodvihne, tá sa mu namiesto spustenia alarmu poďakuje,“ uvádza PR konzultantka spoločnosti Lucia Chovanová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: