Diaľnicu D1 poškodenú požiarom opravili za jeden deň. Na cestu položili 18 centimetrov asfaltu


Foto: Diaľnicu D1 poškodenú požiarom opravili za jeden deň. Na cestu položili 18 centimetrov asfaltu Foto: Facebook/Národná diaľničná spoločnosť

Diaľnica D1 v úseku Prešov – Poprad bola od štvrtku 11. apríla uzatvorená z dôvodu vážnej dopravnej nehody a poškodenia asfaltového krytu vozovky. Obojsmerné uzatvorenie medzi mostom nad Štefanovským potokom a zjazdom Hendrichovce bolo spôsobené zrážkou dvoch kamiónov, ktoré následne začali horieť.

Obe vozidlá zhoreli do tla a na diaľnici spôsobili masívne škody. Cestu sa podarilo opraviť za menej ako 24 hodín, opravy prebiehali bez prestávky, vrátane noci. Na prácach sa podieľalo niekoľko desiatok ľudí.„Odstránili sa tony kovu, poškodené vozidlá a na veľkej ploche sa položil nový asfaltový koberec. Aktuálne sa čaká na noc, počas ktorej by asfalt vychladol dostatočne, aby bolo možné obnoviť dopravu. Spustenie dopravy na úseku je plánované o polnoci,“ spresnila Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Opravu stihli v mimoriadne krátkom čase

Za jeden deň nepretržitej práce zaistili odstránenie vrakov kamiónov vrátane nákladu, 18-tonového oceľového zvitku. Odviezla sa kontaminovaná pôda, vyfrézovala sa vozovka, vymenili zvodidlá a položil asfaltový koberec v hrúbke až 18 centimetrov.

Niekoľko desiatok ľudí a ťažké mechanizmy pracovali bez prestávky počas včerajšieho poobedia, noci a dnešného dňa. Vďaka tomu sa ešte včera vo večerných hodinách podarilo sprejazdniť úsek v smere z Popradu do Prešova.

O termíne sprejazdnenia opačného smeru rozhodla teplota. Je nevyhnutné, aby nová vozovka dostatočne vychladla. Preto sa s obnovením dopravy čaká na dnešnú polnoc.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu