FOTO: Poprad ožíva farbami tulipánov. Len na kruhovom objazde ich bolo vysadených vyše 21-tisíc


FOTO: Poprad ožíva farbami tulipánov. Len na kruhovom objazde ich bolo vysadených vyše 21-tisíc
Galéria: 26 fotiek
Foto: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta, úprava redakcie

Poprad opäť rozkvitol do krásnych farieb tulipánov. Ich pestrosť a druh sa každoročne obmieňa, cibule sú privezené priamo z Holandska. Len na kruhovom objazde bolo ešte v septembri vysadených viac ako 21-tisíc cibúľ, ďalšie tisícky sú vysadené na ostatných priestranstvách. 

„Túto jar v meste kraľujú klasické  farby – červená, biela, žltá a ostatný mix farieb. Súčasťou jarnej výsadby je aj Allium – cesnak obrovský, či Fritillaria – Korunkovka kráľovská. Jarná  výzdoba mesta rozkvitla tento rok približne o tri týždne skôr ako po ostatné roky,“ uviedla vedúca oddelenia životného prostredia MsÚ v Poprade Daniela Gerčák Polaštiková.

Obyvatelia i návštevníci mesta sa z nich môžu tešiť na veľkom kruhovom objazde, na Námestí sv. Egídia, na sídlisku JUH pri Kostole sv. Cyrila a Metoda, na Štefánikovej ulici, Levočskej, v predstaničnom parku a ostatných kruhových objazdoch vrátane mestských častí. Po odkvitnutí sa cibule vyberú, poškodené sa vytriedia a zvyšok sa po očistení uskladní. Pred jesenným vysádzaní sa doplnia počty cibuliek. Ako uvádza mesto v príspevku, po odkvitnutí ich nahradia letničky. 

„Každý záhon má svoj vlastný grafický návrh s druhmi kvetín, počtom kusov a farebným zložením. Letničky začneme sadiť už v tomto týždni do mobilných nádob a všade tam, kde nie sú vysadené tulipány. Tie kvitnú prakticky až do konca septembra,“ doplnila Daniela Gerčák Polaštiková.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: