Nečakaný verdikt v prípade sexu mladistvých v Medzilaborciach. Hrátky za peniaze si kamaráti nahrávali na mobil


Foto: Nečakaný verdikt v prípade sexu mladistvých v Medzilaborciach. Hrátky za peniaze si kamaráti nahrávali na mobil Foto: iStock

Len 14-ročný mladík z Medzilaboriec mal od 17-ročného dievčaťa dostať peniaze za sexuálne služby. Mladý pár, ktorý sa za tri eurá oddával sexuálnym hrátkam si pritom na mobil natáčali ďalší tínedžeri, ktorí video následne šírili medzi sebou. Do prípadu sa pustili vyšetrovatelia, dlhé mesiace postupov však uzavrel nečakaný verdikt.

Podľa informácií, ktoré priniesol portál TV JOJ Noviny, viedla polícia na východe trestné stíhanie hneď v dvoch skutkoch. Trestným činom sexuálneho zneužívania sa zaoberali napriek tomu, že 14-ročný mladík nekonal pod nátlakom. Sexuologičku Danicu Caisovú fascinovalo najmä to, že si okolie mladíkov tento skutok nahrávalo, akoby to bolo úplne normálne.

Polícia sa zaoberala aj druhým aspektom tejto udalosti. Natáčanie a šírenie videa, na ktorom vystupujú dvaja tínedžeri vyšetrovali ako prípad výroby detskej pornografie spojený s jej šírením.

Mesiace vyšetrovania majú výsledky 

Vyšetrovatelia v tomto prípade vyslovili nečakaný verdikt. Rozhodli, že skutok, ku ktorému v Medzilaborciach došlo, nie je trestným činom. „V danej trestnej veci bolo vyšetrovanie ukončené zastavením trestného stíhania. Je dostatočne odôvodnený záver, že skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,” uviedla hovorkyňa prešovskej polície Jana Ligdayová s tým, že závery vyšetrovateľov sú definitívne.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: