Na mestské obchvaty bez diaľničných známok. V Prešove pôjde o obchvat D1 a R4


Foto: Na mestské obchvaty bez diaľničných známok. V Prešove pôjde o obchvat D1 a R4 Foto: FB Robert Fico

Ministerstvo dopravy avizuje zrušenie povinnosti zakúpenia diaľničnej známky pre osobné autá, ktoré chcú využiť len jeden z vybraných mestských obchvatov. Ak zmena prejde, vodiči v Bratislave, Nitre, Žiline, Poprade, Prešove a Košiciach by od októbra tohto roka nepotrebovali pri presune po mestskom obchvate diaľničnú známku. Ide o komunikácie, ktoré sú významné pre vnútromestskú dopravu a pritom sú súčasťou diaľničnej siete.

„Po prepočte je výpadok tržieb absolútne minimálny,“ povedal minister dopravy Jozef Ráž ml. „Ide o občanov, ktorí by za normálnych okolností diaľničnú známku zakúpenú nemali. Keď im ten obchvat dáme zadarmo, tak ich to bude motivovať, aby z mesta prešli na obchvat. Odsmeruje to dopravu z miest na obchvaty, ktoré sú už vybudované.“

V Bratislave pôjde o obchvat D2 Stupava - Jarovce, D4 Jarovce - Rača a R7 Nivy - Bratislava Juh. V Nitre budú bez poplatkov úseky na R1 Nitra západ - Nitra východ a Nitra západ - Nitra Kynek. V okolí Žiliny sa zmena dotkne úseku Hričovské Podhradie - Žilina juh na D1 a Hričovské podhradie - Žilina sever na D3. V Poprade pôjde o úsek Poprad Vysoké Tatry - Poprad východ na D1, v Prešove na D1 Prešov západ - Prešov juh a na R4 Prešov západ - Prešov Dúbrava. Napokon v Košiciach to budú úseky Košice sever - Rozhanovce na D1, Rozhanovce - Košické Oľšany na R4 a Košické Oľšany - Košice Šaca na R2.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: