Vo Veľkej Lomnici došlo k zrážke osobného auta a vlaku, zranil sa jeden človek


Foto: Vo Veľkej Lomnici došlo k zrážke osobného auta a vlaku, zranil sa jeden človek Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Vo Veľkej Lomnici na Jilemnického ulici došlo v pondelok 22. apríla približne o 11:00 hod. k dopravnej nehode, pri ktorej sa na železničnom priecestí zrazilo osobné auto s vlakom. Železničná spoločnosť Slovensko informovala na sociálnej sieti o tom, že od 11:05 hod. bola v úseku Kežmarok – Studený Potok prerušená vlaková doprava. Obnovená je od 12:40 hod. 

Pri zrážke sa zranil jeden človek. Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ z Kežmarku s dvoma kusmi techniky aj posádka zdravotníckych záchranárov. Vo vlaku sa podľa informácií nikto nezranil. Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe neodkladnú zdravotnú starostlivosť, skontrolovali zdravotný stav cestujúcich vo vlaku a zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru.

Ako informuje Petra Klimešová z oddelenia komunikácie a marketingu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR, na miesto boli vyslané ambulancie RZP aj RLP. Záchranári ošetrili 45-ročného muža s povrchovým poranením brucha a panvy a následne ho transportovali do nemocnice v Poprade.

„Vykonanými dychovými skúškami účastníkov bola vylúčená prítomnosť alkoholu u rušňovodiča ako aj u vodiča. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku okolnosti dopravnej nehody preveruje, zisťuje aj mieru zavinenia účastníkov,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Podľa predbežného vyjadrenia lekára vodič utrpel ľahké zranenie. Pri nehode došlo k poškodeniu signalizačného zariadenia (približne tisíc eur), k poškodeniu vlaku (približne 8-tisíc eur) a osobného auta (približne 10-tisíc eur).

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: