Prešov v roku 2018 plánuje 122 investičných projektov z vlastných zdrojov a dotácií


Foto: Prešov v roku 2018 plánuje 122 investičných projektov z vlastných zdrojov a dotácií Foto: ilustračné

Investičné plány pre rok 2018 mesta Prešov zahŕňa 122 investičných akcií, ktoré bude realizovať s vlastných zdrojov. Schválené má aj 10 veľkých a 3 menšie projekty, na ktoré mesto získalo dotácie s cudzích zdrojov. Z vlastných zdrojov mesta sa budú realizovať opravy chodníkov, verejných priestranstiev, vnútroblokov, výstavba parkovacích plôch, pokračovať bude aj oprava domu smútku v mestskej časti na Solivare, stavby vo výške 7,3 milióna eur.

Investičné výstavby chce mesto čiastočne vykryť z úveru Európskej investičnej banky. K veľkým projektom, ktoré už má mesto Prešov schválené patria prestupný uzol, cykloželeznička, štyri cyklotrasy v rámci mesta, kryté parkovacie zariadenie a rekonštrukcia materských škôl. V roku 2017 mesto podalo 28 žiadostí na podporu väčších projektov, schválených má 13 projektov, zvyšné sú v procese hodnotenia.

Menšie investičné projekty zahŕňajú rekonštrukcie dvoch telocviční, oprava vchodov a obnova poštových schránok v nájomných bytoch v lokalite Stará tehelňa. V tomto roku sa Prešovská radnica chce uchádzať o externé zdroje v oblasti sociálnych služieb. Konkrétne na zariadenie opatrovateľskej služby na Bernolákovej ulici, do úvahy prichádza aj zriadenie senior centra v bývalom zariadení denného centra na Jiráskovej ulici.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: presov.korzar.sme.sk