Prešovčania zo Švábskej môžu začať variť žihľavový čaj: Sťažujú sa na nepokosenú zeleň pred bytovkou


Foto: Prešovčania zo Švábskej môžu začať variť žihľavový čaj: Sťažujú sa na nepokosenú zeleň pred bytovkou Foto: Facebook/Prešov

Obyvateľka Prešova uverejnila v miestnej skupine fotografie zo Švábskej ulice. Je na nich vidieť vysokú zeleň pred bytovkou, medzi ktorou sa nachádza aj žihľava. „Asi treba začať variť žihľavový čaj. Katastrofa,“ podotkla ironicky Prešovčanka Slávka.

Mesto postupuje podľa harmonogramu

Mesto sa však postupne dostane do každej časti mesta, s kosbou mestskej verejnej zelene začali už 15. apríla a oproti minulému roku ku kosbe pristúpili už o dva týždne skôr. Prvá kosba v meste prebieha postupne do konca mája. 

Kosba v meste prebieha postupne na základe harmanogramu prác, pretože nie je možné kosiť v každej mestskej časti v rovnakom čase. S kosbou na sídlisku Šváby začali Technické služby mesta Prešov v pondelok 29. apríla. Práce by mali byť ukončené v priebehu utorka, prípadne vo štvrtok dopoludnia,“ uviedol hovorca mesta Prešov Michal Hudák.

Na kosbu v roku 2024 má mesto Prešov v rozpočte vyčlenených 400-tisíc eur. Celková plocha zelene v meste Prešove predstavuje 2 168 831 metrov štvorcových. Technické služby mesta Prešov na sociálnej sieti pravidelne uverejňujú, ktorým častiam mesta sa budú v danom týždni venovať.

Od pondelka 29. apríla ich môžete podľa harmonogramu pozorovať aj na Pavlovičovom námestí, Budovateľskej, Francisciho, Železničiarskej, 17. novembra, MDŽ, Sedliackeho povstania, Protifašistických bojovníkov, Okružnej, Janka Borodáča, SDH, Záhradnej, Štúrovej, Pánskej záhrade, Slanskej, Limbovej, Pažici, Fintickej, Vodnej, Potočnej a priľahlých uliciach.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: