Humenskí policajti zadržali dvoch mužov, pri prehliadke u nich našli drogy s hmotnosťou 17,97 gramov


Foto: Humenskí policajti zadržali dvoch mužov, pri prehliadke u nich našli drogy s hmotnosťou 17,97 gramov
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Prešov

V piatok 12.januára popoludní zastavili Humenskí policajti na križovatke ulíc Mierová a Tolstého v Humennom osobné auto, v ktorom sa nachádzali 32-ročný Michalovčan a 34-ročný muž z obce Poruba pod Vihorlatom pri Micalovciach podozrivý v drogovej činnosti.U oboch mužov bola vykonaná osobná prehliadka. 

Humenskí kriminalisti našli u Michalovčana okrem iných vecí aj plastové vrecko s obsahom bieleho kryštalického materiálu. Ten bol zaslaný na expertízu, pričom podľa predbežného výsledku Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Košice sa jednalo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 17,97 g s priemerným 80,3% obsahom metamfetamínu, ktorý zodpovedá až 1429 jednotlivým dávkam drogy,“ uviedol Daniel Džobanik hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Od septembra 2017 podozrivý Michalovčan kupoval metamfetamín, ktorý v rôznych množstvách u seba prechovával a predával za rôzne sumy. 

„Humenský vyšetrovateľ po zabezpečení potrebných dôkazov vzniesol v sobotu (13.1.2018) 32 ročnému mužovi z Michaloviec obvinenie pre zločin Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Hrozí mu 3 až 10 rokov odňatia slobody,“ pokračuje hovorca KR PZ V Prešove.

34-ročný muž z obce Poruba pod Vihorlatom pri osobnej prehliadke dobrovoľne vydal policajtom bielu kryštalickú látku. „Aj v tomto prípade sa podľa expertízy jednalo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 0,15 g s priemerným obsahom 79,5% obsahom metamfetamínu. Toto množstvo zodpovedá 3 až 12 jednotlivým dávkam drogy. Po vykonaní procesných úkonoch bol muž prepustený vyšetrovateľom so súhlasom prokurátora na slobodu a v jeho prípade bude vzhľadom na množstvo drogy vo veci ďalej konať Obvodné oddelenie PZ Humenné,“ uzatvoril Daniel Džobanik z KR PZ v Prešove. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: KR PZ Prešov