×

Pripojte sa k nám na WhatsAppe

Nezmeškajte najnovšie správy. Kliknutím na tlačidlo sa pripojíte k nášmu kanálu.

Pripojiť sa

FOTO: Hudobný producent Jaroslav Slávik sa stal hviezdou východu


FOTO: Hudobný producent Jaroslav Slávik sa stal hviezdou východu
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook

Po Martinovi Sarvašovi bol Jaroslav Slávik ďalším zaujímavým hosťom série besied na východe Slovenska. Počas nich sa účastníci dozvedeli zaujímavosti zo sveta talentového priemyslu, ale zamýšľali sa spoločne i nad tým, ako získať úspech a čo za ním stojí.

Známy porotca televíznej šou Česko Slovensko má talent, hudobný producent, manažér a scenárista, ktorého označujú aj prívlastkom nekompromisný, navštívil v posledných týždňoch východné Slovensko. Hostili ho mestské kultúrne strediská a knižnice – Krajská knižnica P.O. Hviezdoslava v Prešove, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Vihorlatská knižnica v Humennom, Podduklianska knižnica vo Svidníku či B.N. Nezabudova v Sabinove.

Predstaviteľ kreatívneho a zábavného priemyslu bol v predošlých mesiacoch i hosťom Spišského kultúrneho centra a knižnice a navštívil viacero východoslovenských miest. Autor knihy Talent sa preslávil aj tým, že bol najmladším riaditeľom gramofónovej spoločnosti Emi (slovenskej pobočky), šéfom spoločnosti Warner Music či najvýchodnejšej pobočky holdingu Aol Time Warner (vo Viedni a na Ukrajine). Okrem toho sa jeho meno spája s objavením speváčky Ruslany, ktorá sa stala víťazkou jedného z ročníkov Eurovízie.

Motivoval mladých i starších

„Beseda sa mi páčila, nie je namyslený ani arogantný. Je to sčítaný človek, ktorý perfektne ovláda päť jazykov,“ pochválila si stretnutie s ním Patrícia Kravcová. „Študentom konzervatória i verejnosti porozprával o kultúre, talente aj o svojej knihe Talent. Diskutovali sme o zaujímavých témach a nazreli aj do zákulisia natáčania talentovej súťaže. Ďakujeme za návštevu Prešova,“ vyjadrili sa organizátori v krajskej prešovskej knižnici.

„S dávkou skúseností hovoril o potrebe kultúry, ako sa presadiť v kreatívnom priemysle a o ich význame v našej spoločnosti. Spomínal príklady dobrej praxe v kontexte umenia a zdôrazňoval myšlienku, že niekedy treba šťastie, ale v mnohých prípadoch tvrdú prácu, aby sme sa stali tým, či by sme v živote chceli byť, alebo niečo dosiahnuť. Každý máme rovnaké možnosti či štartovacie čiary,“ reagovali na jeho návštevu v Sabinove. „Stretnutie s Jaroslavom Slávikom nabralo okrem iného filozofický aj motivačný rozmer,“ povedali o ňom aj v ďalšej knižnici. Besedy s ním si pochvaľujú a sú za ne vďační.


Obdivoval východoslovenské pamiatky

Na východe sa Slávikovi veľmi páčilo, nadchýnal sa históriou jednotlivých miest a zaujali ho najmä kostoly, múzeá i pamätníky. Aj počas navštívenia reštaurácií sa o neho ľudia zaujímali a chceli sa s ním odfotiť.

„Som rád že som tu, sú tu dobrí ľudia. Páči sa mi, že tu máte viac kostolov, než ľudí. Je to chyba, že to nepoznáme a nechodievame sem častejšie. Mestá ako Sabinov, Snina, Stropkov či Svidník sú už pre nás z Petržalky fakt ďaleko,“ vyjadril sa počas rozhovoru v Sabinove.

Aj návšteva tohto mesta ho vraj stále lákala kvôli Obchodu na korze, čo sa mu splnilo a odfotil sa i pri Kronerovej soche. Tieto momenty si podľa vlastných slov vychutnával a užíval. Okrem toho priznal, že v živote nemáva očakávania, lebo tie prinášajú sklamania.

„Najlepší spôsob, ako sa dopracovať úspešne k sklamaniu, je mať očakávania. Preto ich nemám,“ tvrdí presvedčivo. Po týchto návštevách pokračoval v ďalších častiach Slovenska, napríklad aj v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch. „Pokračujem sériou verejných a aj neverejných stretnutí - prednášok či besied o kreativite, kultúre, umení, šoubiznise a televíznej talentovej súťaži,“ povedal Slávik, ktorý o necelé tri mesiace oslávi päťdesiatku.



Prečítajte si viac: