Budúci týždeň budú v Levoči platiť dopravné obmedzenia, týkajú sa aj MHD


Foto: Budúci týždeň budú v Levoči platiť dopravné obmedzenia, týkajú sa aj MHD Foto: Facebook/Mesto Levoča

Od pondelka 6. mája od 20:00 hod. do stredy 8. mája 20:00 hod. budú v Levoči z dôvodu asfaltovania platiť dopravné obmedzenia na severozápadnej časti Námestia Majstra Pavla od križovania s Košickou ulicou po poštu a na ulici Gymnaziálny prechod. 

V utorok 7. mája sa bude realizovať pokládka asfaltových zmesí, a preto bude severozápadná časť Námestia Majstra Pavla úplne uzatvorená pre všetky vozidlá. Obchádzková trasa je vedená po Ružovej, Vetrovej, Uholnej a Kláštorskej ulici. Juhovýchodná časť námestia bude dopravne prístupná z Vysokej ulice. 

„Zastávky MHD na Košickej ulici a Námestí Majstra Pavla budú v utorok 7. mája dočasne zrušené a nahradené zastávkou Košická brána na Kežmarskej ceste,“ uvádza mesto Levoča a prosí vodičov, aby z dôvodu prejazdnosti obchádzkovej trasy neparkovali vozidlá na uliciach – Ružová, Vetrová, Uholná a Kláštorská a na parkovanie využite záchytné parkoviská v hradbových priekopách. 

Na vyfrézovanú vozovku sa bude aplikovať spojovací asfaltový postrek a následne asfaltová zmes. Chodci by v záujme svojej bezpečnosti a možného poškodenia obuvi nemali prechádzať cez komunikáciu, kde sa bude prebiehať asfaltovanie a na presun by mali využívať výlučne chodníky.


V stredu 8. mája je plánovaná realizácia vodorovného dopravného značenia, čím dôjde aj k zmene organizácie parkovania z pozdĺžneho na šikmé státie na severnej strane námestia a na západnej strane námestia od parkoviska pri divadle po ZUŠ. 

Prejazd vozidiel severozápadnou časťou námestia už bude povolený. Rovnako aj v stredu budú zastávky MHD na Košickej ulici a Námestí Majstra Pavla dočasne zrušené a nahradené zastávkou Košická brána na Kežmarskej ceste. Parkovanie na tejto časti námestia nebude povolené.

„Prosíme, využite na parkovanie juhovýchodnú časť námestia, hradbovú priekopu, prípadne priľahlé ulice,“ dodáva mesto Levoča v príspevku na sociálnej sieti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: