V Gregorovciach sa počas víkendu uskutoční Koncert pre Martinu a Jána. Vystúpia zaujímaví hudobníci


Foto: V Gregorovciach sa počas víkendu uskutoční Koncert pre Martinu a Jána. Vystúpia zaujímaví hudobníci Foto: Facebook

V nedeľu 5. mája sa v areáli Základnej školy v Gregorovciach v okrese Prešov uskutoční Koncert pre Martinu a Jána. Organizuje ho Pohoda Festival v spolupráci s obcou Gregorovce. Vystúpia talentovaní umelci, vstup na podujatie je voľný.

Na koncerte vystúpi jedna z najžiadanejších slovenských kapiel Korben Dallas a aktuálni držitelia ceny Radio_Head Awards Katarína Koščová a Daniel Špiner. Martina Kušnírová a Ján Kuciak by presne 5. mája oslavovali šieste výročie svadby. Podujatie sa bude konať na symbolickom mieste, základnú školu v Gregorovciach navštevovala Martina. Súčasťou bude aj diskusia.

„Piateho mája v roku 2018 mali Martina a Ján spojiť dve rodiny, ešte skôr však ich zákerná vražda spojila celé Slovensko. Chceme ukázať, že podstata tohto spojenia – zápas o pravdu a spravodlivosť – pretrvávajú. V čase, kedy na svojich postoch končia ľudia ako vyšetrovateľ Peter Juhás, či dvojica prokurátorov dozorujúcich tento prípad, sa musíme vrátiť na začiatok a ukázať v prvom rade spolupatričnosť s rodinami Martiny a Jána, ale aj so všetkými, ktorí zápasia o lepšie Slovensko. Veríme, že s mnohými takýmito ľuďmi sa stretneme aj na koncerte v Gregorovciach,“ hovorí o koncerte Michal Kaščák, organizátor Pohody.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční vo viacúčelovej sále Obecného úradu v Gregorovciach. Koncert bude možné sledovať aj online na Facebooku Pohody alebo na Youtube. Viac informácií o podujatí nájdete na tomto odkaze.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: