VIDEO: Na diaľnici v Spišskom Štvrtku v smere do Popradu narazil kamión do vozidla diaľničiarov


Foto: VIDEO: Na diaľnici v Spišskom Štvrtku v smere do Popradu narazil kamión do vozidla diaľničiarov Foto: Facebook/Dopravný servis – okres PP, KK, SN

V pondelok 6. mája približne o 10:20 hod. došlo na diaľnici D1 v Spišskom Štvrtku v smere do Popradu k dopravnej nehode. Podľa videa, ktoré uverejnil používateľ Lukáš v skupine Dopravný servis – okres PP, KK, SN, narazil kamión do vozidla diaľničiarov. 

Ako informuje hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová, v pravom jazdnom pruhu sa nachádzalo pracovisko Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), ktoré bolo riadne označené a zabezpečené aj ťažkým zákrytom. V danom úseku bola premávka presmerovaná dopravným značením do ďalších dvoch pruhov, taktiež bola znížená rýchlosť na 80 km/h. 

Vodič nákladného auta narazil do odstaveného vozidla NDS. Ani jeden z účastníkov nebol pod vplyvom alkoholu, preukázali to dychové skúšky. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na približne 56-tisíc eur.

Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania. Polícia bude skúmať jej presnú príčinu ako aj mieru zavinenia jej účastníkov,“ dodáva krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: