Na zastávke MHD mestskí policajti našli dve premrznuté deti, ktoré sa nevedeli dostať domov


Foto: Na zastávke MHD mestskí policajti našli dve premrznuté deti, ktoré sa nevedeli dostať domov Foto: Mestská polícia Prešov

Prešovskí mestskí policajti v nedeľu 14. januára dostali hlásenie že na zastávke MHD na ulici Vlada Clemetisa sú plačú dve malé deti. Následne oznámenie preverili a deti na autobusovej zastávke naozaj aj našli. „Chlapci vo veku 11 rokov boli sami, bez rodičov a už značne premrznutí. O sebe nám poskytli len základné údaje. O súčinnosť bol okamžite požiadaný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove,“ uviedol náčelník prešovskej mestskej polície Ján Andrejko.

Mestskí policajti sa o chlapcov starali až do príchodu pracovníka uvedeného úradu. „Na pracovisku mestskej polície sme im poskytli teplý čaj a teplé jedlo,“ dodáva Ján Andrejko. Chlapci boli  odovzdaní pracovníkovi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove, ktorý, v súlade s príslušnými právnymi normami, keďže bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletej osoby, zabezpečil ich návrat do ich domova.

Prečítajte si viac:


Zdroj: Mesto Prešov