Páchateľ prepadol v Humennom ženu, škrtil ju a chcel ju okradnúť. Začala sa však brániť, na muža zaútočila


Foto: Páchateľ prepadol v Humennom ženu, škrtil ju a chcel ju okradnúť. Začala sa však brániť, na muža zaútočila Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

V sobotu 4. mája v skorých ranných hodinách došlo na ulici Družstevnej v Humennom k prepadnutiu 57-ročnej ženy. Páchateľ k nej pristúpil a žiadal peniaze. Chytil ju pod krk, začal ju škrtiť a z ramena sa jej pokúšal vytrhnúť kabelku.

„Obaja spadli na zem, no napadnutá žena sa začal urputne brániť a fyzicky zaútočila na páchateľa. Konanie ženy ho prekvapilo, a tak vzal len náušnicu ženy, ktorá jej pri zápase spadla a utiekol preč. Odvážna pani pri útoku utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová. 

Polícia v krátkom čase stotožnila a vypátrala muža podozrivého z tohto činu. Zadržaný bol 30-ročný muž z Podskalky, skončil v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže. Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Prečítajte si viac: