Polícia preveruje oznámenia o výbušninách na školách aj v Prešovskom kraji


Foto: Polícia preveruje oznámenia o výbušninách na školách aj v Prešovskom kraji Foto: Ilustračné – Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia v utorok 7. mája od rána preveruje oznámenia o bombách na viacerých školách. Polícia najskôr evidovala nahlásené bomby v Bratislavskom, Trnavskom, Žilinskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Polícia na sociálnej sieti neskôr označila aj Košický a Prešovský kraj.

Polícia Slovenskej republiky uviedla, že bližšie informácie poskytne, akonáhle to situácia umožní. Prešovská polícia v príspevku uviedla, že oznámenia vo viacerých krajoch preverujú. Používateľka Anka informuje v skupine Dopravný servis PO a okolie, že z dôvodu nahlásenej bomby na území Slovenska sa pri Základnej škole Lesníckej v Prešove tvoria zápchy. 

„Bola vykonaná evakuácia dotknutých objektov a následne bude vykonaná bezpečnostná pyrotechnická previerka,“ uviedla pre Prešovak.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 

Hrozbami bombových útokoc na školách sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra. Hrozby boli adresované viac ako 200 školám na území takmer celého Slovenska. Polícia prijíma všetky opatrenia, aby nedošlo k ohrozeniu na životoch a zdraví osôb.


„Polícia okamžite prijala potrebné opatrenia, aby zabránila možným následkom uvedených v mailoch, ktoré boli školám doručené. Takéto hrozby Policajný zbor neberie na ľahkú váhu, preto sme do opatrení zapojili, okrem príslušníkov NAKA, aj ďalšie zložky polície. Konkrétne pyrotechnikov, psovodov so špeciálne cvičenými služobnými psami a jednotky poriadkovej polície jednotlivých policajných krajských riaditeľstiev,“ dodáva hovorca Prezídia PZ Roman Hájek. 

K 13:00 hod. polícia eviduje celkovo 995 hrozieb bombových útokov, v Prešovskom kraji sa hrozby týkajú 125 škôl. Okrem toho eviduje polícia aj 110 hrozieb bombových útokov na budovy bánk a 40 hrozieb bombových útokov na predajne elektroniky.

V prípade ďalších informácií budeme správu aktualizovať. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: