FOTO: V Nižnej Šebastovej otvorili po vyše roku Panskú záhradu. Deti poteší ihrisko, na bezpečnosť dohliadnu kamery


FOTO: V Nižnej Šebastovej otvorili po vyše roku Panskú záhradu. Deti poteší ihrisko, na bezpečnosť dohliadnu kamery
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Prešov - Oficiálna stránka

Po viac ako ročných prácach v Panskej záhrade na sídlisku v Nižnej Šebastovej je tento priestor opätovne sprístupnený verejnosti. Obnovou prešlo viac ako 1,7 hektára zelenej plochy, pričom dôraz bol predovšetkým kladený na historickú hodnotu tohto priestranstva a výber tých najlepších riešení vo vzťahu k zabezpečeniu čo najideálnejších mikroklimatických podmienok v danom území.

V rámci projektu sa vysadila a zrevitalizovala verejná zeleň, peší sa môžu prechádzať po nových chodníkoch a nechýba ani exteriérový mobiliár v podobe lavičiek, na ktorých si viete nabiť svoj smartfón, odpadkových košov či stojanov na bicykle. Aby bola záhrada stále krásne zelená, starostlivosť o ňu zjednoduší zavlažovací systém.


Prechádzka parkom môže byť aj vhodným miestom pre získavanie nových vedomostí vďaka informačným tabuliam. Najmenší si prídu na svoje na detskom ihrisku vybavenom hernými prvkami.

K bezpečnosti občanov prispeje novoosadené verejné osvetlenie a bezpečnostný kamerový systém pozdĺž celého parku, ktorý si posvieti najmä na vandalov. Mesto tiež uviedlo, že park sa bude na noc zamykať z bezpečnostných dôvodov.

Náklady na rekonštrukciu Panskej záhrady sa vyšplhali na vyše 920-tisíc eur, pričom najväčší podiel získalo mesto z nenávratného finančného príspevku z eurofondov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: