Kolabujúca doprava v Prešove rozdelila miestnych. Hovoria o nezmyselnej uzávierke a nelogických obchádzkach


Foto: Kolabujúca doprava v Prešove rozdelila miestnych. Hovoria o nezmyselnej uzávierke a nelogických obchádzkach Foto: Facebook/ Prešov, Prešovský samosprávny kraj

Prešovčania sa v posledných týždňoch pasujú s neúnosnou dopravnou situáciou. Zápchy, ktoré miestnym znepríjemňujú život vrcholia najmä počas dopravnej špičky. Ako mnohí pripomínajú, v tomto čase je rýchly pohyb autom naprieč mestom absolútne nemožný. Dôvodom je rekonštrukcia jedného z hlavných ťahov. Prerábka mosta pri Lesíku delostrelcov odštartovala len pred pár týždňami. Úsek, ktorým denne prešlo viac ako 20-tisíc aut je však podľa niektorých uzatvorený zbytočne.

„Nechápem, prečo je nezmyselne odklonená doprava okolo mostam kde sa aj tak nič nedeje. Prejdem cez stanicu autom, potrebujem ísť ku Novumu a na čiernom moste má pán policajt odkloní buď na Sekčov alebo dole na Škultétyho. Aký to má zmysel?“ pýta sa auto príspevku.

Hlavným kameňom úrazu má byť nezmyselné odkláňanie, ktoré môže vodičov, podľa slov autora, presmerovať naprieč celým mestom. Dodáva, že kvôli skomplikovanej dopravnej situácii v meste tak v niektorých prípadoch v zápchach strávi aj desiatky minút. „Kto robil tie uzávery ? Nech si to ide reálne skúsiť ísť autom takto a riešiť v meste veci . Lebo ísť to práce pomaly hodinu skôr mi príde ako hlúposť a to isté cesta domov z mesta. Všade zákaz odbočenia, zákaz vjazdu,“ dodáva autor. 

Zdroj: Facebook/ Prešov

Podľa niektorých je chyba v šoféroch

Ako podotkol jeden z komentujúcich, chyba nemusí byť na strane organizátorov premávky. „Ak ťa musí až policajt na Čiernom moste nasmerovať niekam a nezistíš sám, podľa  X značení, že smerom do centra je zákaz, tak je asi niečo zle. Skúste si predstaviť, ako by to vyzeralo, ak by neboli zákazy do centra, cez ktoré idú aj autobusy SAD,“ odkázal jeden z komentujúcich.


Autora príspevku sa však zastal ďalší z komentujúci. „Otázka znela inak ...Prečo nezmyselné obchádzky, keď sa na moste nič nedeje,“ oponoval.

Čo na to dopravný podnik?

Práve aktuálne platné obchádzky by mali vodičom v centre a širšom centre dopomôcť k väčšej plynulosti premávky. Okrem zmeny v dopravnom značení boli zmenené aj mapy, podľa ktorých premávali niektoré linky MHD. K úpravám museli kvôli rekonštrukcii mosta pristúpiť aj autobusy autobusovej dopravy SAD. 

„V súvislosti s kritickou dopravnou situáciou na Masarykovej ulici (nadväznosť na rekonštrukciu mosta na Lesíku delostrelcov) sa na základe podnetu DPMP, a.s. uskutočnilo v uplynulom týždni pracovné rokovanie na MsÚ v Prešove. Stretnutia sa zúčastnili okrem zástupcov DPMP, a.s. aj zástupcovia všetkých dotknutých inštitúcií a orgánov, rovnako aj zástupcovia SAD Prešov, a.s. a IDS Východ, s.r.o.,“ informoval ešte v polovici apríla dopravný podnik. 

Dodávajú, že zmena dopravného značenia na jednotlivých úsekoch bola navrhnutá tak, aby sa v centre dopomohlo k odľahčeniu v premávke. „Počas víkendu došlo k realizácii viacerých opatrení, ktoré priniesli zmenu v dopravnom značení. Touto cestou si dovolíme najvýraznejšie zmeny priblížiť všetkým čitateľom v nasledujúcich obrázkoch. Prosíme o zdieľanie informácií medzi vašich priateľov a známych, aby sa nerešpektovanie dočasného dopravného značenia podarilo eliminovať na minimum,“ dodali.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: